Miasto

Nowa klasa w I LO pod patronatem Politechniki Śląskiej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach powstanie klasa politechniczno-lingwistyczna pod patronatem Politechniki Śląskiej.

klasa patronacka

W oparciu o zawarte dziś porozumienie, w I LO w Świętochłowicach, już od nowego roku szkolnego, uruchomiona zostanie nowa klasa o profilu politechniczno-lingwistycznym. Pracownia jest już gotowa na nowych uczniów, co osobiście sprawdzili dziś przedstawiciele władz miasta i uczelni.

– To ważny dzień dla rozwoju edukacji w naszym mieście, ponieważ nawiązujemy współpracę z Politechniką Śląską. Powstanie klasy ceduje w pewną niszę, która ma sprawić, że będzie konkurencją dla profili, które powstają w innych szkołach średnich – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Realizatorem umowy z ramienia Politechniki Śląskiej będzie Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz Instytut Badań nad Edukacją i Komunikacją.

– Myślę, że ta umowa jest fragmentem szerokiej współpracy Politechniki Śląskiej z władzami miasta Świętochłowice. Chcemy zachęcić młodzież do podejmowania studiów technicznych i zainteresowania się nowymi technologiami – mówił Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej.

Po spotkaniu w urzędzie, przedstawiciele władz miasta oraz władz uczelni udali się do liceum, by przyjrzeć się nowej pracowni z bliska.

Przypominamy, że już wkrótce rozpocznie się nabór do szkół ponadpodstawowych. Już dziś zachęcamy do zapoznania się z informatorem szkolnym, który można pobrać TUTAJ.