Miasto

Nagrody dla sportowców

Prezydent Daniel Beger wręczył sportowcom nagrody za osiągnięcia sportowe w 2019 rok. Spotkanie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Sportowcy stoją z dyplomami i statuetkami przy prezydencie

Nagrodzonych zostało blisko 70 sportowców, trenerów i drużyn sportowych, którzy reprezentowali na zawodach międzynarodowych, krajowych i regionalnych. Wielu z nich może poszczycić się ogromnymi osiągnięciami.

Gratulacje dla wszystkich za osiągnięcia indywidualne oraz zespołowe! Jesteście wielcy! Miasto Świętochłowice jest z Was dumne! Wszystkim sportowcom życzę powodzenia w 2021 roku i jeszcze lepszych wyników! – mówił Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Łukasz BugajpetanqueInternational Petanque Tournament “Sakura” Ukraina2 m.ŚKS PETANQUE Carbon
Krzysztof Książektaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup2 m.UKS Taekwon-do
Patrycja BugajpetanqueMistrzostwa Polski Kobiet3 m.ŚKS PETANQUE Carbon
Klaudia NiedurnybiatlonLiatoppen Festival1 m. UKS STATIMA BIATHLON TEAM
Jakub WenceljudoIX Miedzynarodowy Turniej judo dla dzieci i młodzieży3 m.UKS JUDO
Oktawia KolnyjudoIX Edycja Międzynarodowych zawodów “Pokonujemy granice”1 m.UKS JUDO
Dominika Świeradakrobatyka powietrznaMistrzostwa Świata w akrobatyce powietrznej2 m. SK TALENT KATOWICE
Mateusz Nawrockipływanie niepełnosprawnychMistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych7 m.WSSIRN “START”
Braian Kaczycapływanie niepełnosprawnychMistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych3 mWSSIRN “START”
Emilia Wiencektaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup2 m.UKS Taekwon-do
Szymon Wośtaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup5 m.UKS Taekwon-do
Martyna Bastaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup5 m.UKS Taekwon-do
Katarzyna Pająktaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup4 m.UKS Taekwon-do
Bartosz Heldtaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup6 m.UKS Taekwon-do
Bartosz Teodorczyktaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup5 m.UKS Taekwon-do
Oliwia Trzeciaktaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup5 m.UKS Taekwon-do
Agnieszka Gdulataekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup1 m.UKS Taekwon-do
Mateusz Zacharskitaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup3 m.UKS Taekwon-do
Piotr Kwapulińskitaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup2 m.UKS Taekwon-do
Paweł Książektaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup5 m.UKS Taekwon-do
Weronika Kwapisiewicztaekwon-doMiedzynarodowy Turniej Masters Mazovia Cup3 m.UKS Taekwon-do
Michał SkrzypiecstrzelanieIndywidualne Zawody Strzeleckie z Karabinu1 m.TKKF Tytan
Borys KołodziejstrzelanieIndywidualne Zawody Strzeleckie z Karabinu2 m.TKKF Tytan
Bartosz PierógstrzelanieIndywidualne Zawody Strzeleckie z Karabinu1 m.TKKF Tytan
Kinga Kuśtaekwon-doMistrzostwa Młodzików3 m.UKS Taekwon-do
Mateusz Wieszałataekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck2 m.UKS Taekwon-do
Lilianna Mrugałataekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck3 m.UKS Taekwon-do
Zuzanna Wiklaktaekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck3 mUKS Taekwon-do
Krzysztof Kotlorztaekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck1 m.UKS Taekwon-do
Rafał Ślęzoktaekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck3 m.UKS Taekwon-do
Dawid Kwapulińskitaekwon-doMistrzostwa Śląska2 m.UKS Taekwon-do
Aleksandra Pachelskataekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck3 m.UKS Taekwon-do
Jaromir Krufczyktaekwon-doMistrzostwa Śląska3 m.UKS Taekwon-do
Maja Germeltaekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck3 m.UKS Taekwon-do
Adam Gizataekwon-doMistrzostwa Śląska Kłobuck1 m.UKS Taekwon-do
Grzegorz Szpitolpiłka nożnadługoletni zawodnik, filar druzynyŚKS Naprzód Lipiny
Roman Gawendapiłka nożnadługoletni zawodnik, filar druzynyŚKS Naprzód Lipiny
Wojciech Kopyciokpiłka nożnadługoletni zawodnik, filar druzynyŚKS Naprzód Lipiny
Piotr RzepkabiegXIII Śląski Maraton Nowoczesny Cyborg  1m. Hernik Team
Natalia GraczbiegIII Bieg Podkowy w Skokach /wśród kobiet 3m. Hernik Team
Kamil Ścietekpiłka nożnaPuchar Polski ŚZPN  1m.MKS ŚLASK Świętochłowice
Daniel Koniarekpiłka nożnaPuchar Polski ŚZPN  1m.MKS ŚLASK Świętochłowice
Adrian Lesikpiłka nożnaPuchar Polski ŚZPN  1m.MKS ŚLASK Świętochłowice
Michał Mołaspiłka nożnaPuchar Polski ŚZPN  1m.MKS ŚLASK Świętochłowice
Jakub Nawrockipiłka nożnaPuchar Polski ŚZPN  1m.MKS ŚLASK Świętochłowice
 Oliwia Drzewieckapiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Julia Grzesistapiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Oktawia Iwaniukpiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Magdalena Jabłońskapiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Jessica Legęzapiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Nikola Muraspiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Wiktoria Nowakpiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Kinga Nycekpiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Karolina Sarapatapiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Nikola Trocerpiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Julia Ulijarczykpiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Wiktoria Wasilkepiłka ręczna młodziczkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Paulina Hołubpiłka ręczna juniorkaMistrzostwa Śląska MłodziczekMUKS SKAŁKA ŚLASK
Katarzyna Łoszekaerobik sportowyPuchar Polski1 m.STUDIO OK
Patryk BielaczekspeedrowerDrużynowe Mistrzostwa Świata Juniorów1 m.MS Śląsk Świętochłowice
Marcel KrzykowskispeedrowerIndywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów1 m.MS Śląsk Świętochłowice
Dawid BasspeedrowerIndywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów3 m.MS Śląsk Świętochłowice
Kamil BielaczekspeedrowerMistrzostwa Polski Par Klubowych2 m.MS Śląsk Świętochłowice
Igor OrłowskispeedrowerMistrzostwa Polski Par Klubowych Kadetów1 m.MS Śląsk Świętochłowice
Jakub TuszyspeedrowerIndywidualny Puchar Polski3 m.MS Śląsk Świętochłowice
Trenerzy
Krzysztof Książektaekwon-doMiędzynarodowy Turniej Master Mazovia CUP – Ciechanów- Gdula Agnieszka,Kwapisiewicz Weronika, Zacharski mateusz, Kwapuliński Piotr, Wiencek EmiliaUKS Taekwon-do
Marcin SznapkajudoMiedzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzieży-Jakub Wencel; Międzynarodowych zawodów “Pokonujemy granice”i Oktawia Kolny.  W 2019 r. dwóch świętochłowickich judoków uplasowało się  na 2 i 3 miejscu wśród najlepszych zawodników na Śląsku. Jakup Wencel 3m.UKS JUDO
Łukasz BugajpetanqueMistrzostwa Polski Kobiet 3m.-Patrycja Wasilewska (Bugaj)ŚKS PETANQUE Carbon
Robert DulińskistrzelanieMistrzostwa Śląska-Patryk Wojtala, Bartłomiej Krasnodębski, Bartłomiej Pieróg,Borys Kołodziej, Michał SkrzypiecTKKF Tytan
Piotr Hermanpiłka ręczna43 Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej w Kępnie – Juniorki Młodsze  1m.MUKS Skałka -Śląsk
Krzysztof BasspeedrowerMistrzostwa Świata JuniorówMS Śląsk