Miasto

MPGL otrzymało nagrodę “Lider innowacyjnego zarządzania nieruchomościami”

Największy zarządca nieruchomości w Świętochłowicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej (MPGL) otrzymało tytuł „Lidera innowacyjnego zarządzania nieruchomościami”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za stosowanie nowatorskich rozwiązań, wyrobów lub usług.

W przypadku MPGL nagrodzone zostało wdrożenie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych wspomagających pracę Spółki. Mowa o zintegrowanym systemie zarządzania nieruchomościami oraz o platformie wewnętrznej komunikacji. Usprawniają one gospodarowanie zasobami oraz działania pracowników, co pozytywnie przekłada się na usługi świadczone mieszkańcom Świętochłowic. Wdrożone rozwiązania zdecydowanie ułatwiają mieszkańcom zarządzanych przez Spółkę zasobów dogodny i szybszy kontakt z pracownikami MPGL, co wpływa na podnoszenie efektywności czynności i załatwiania spraw. Zaobserwowano wzrost zadowolenia mieszkańców z tej formy komunikacji, która zapewnia przejrzystość i skuteczność działań oraz znacząco podniosła standard obsługi lokatorów.

Wręczenie wyróżnienia przez Prezesa Zarządu Ogólnopolskiego Instytutu Zarządzania Nieruchomościami Pana Marka Łaty odbyło się 23 czerwca br. w siedzibie Spółki w obecności Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniel Begera.

Otrzymanie tytułu Lidera nie tylko stanowi uhonorowanie dotychczasowych wysiłków, ale przede wszystkim zobowiązuje do dalszego podnoszenia standardów. Dzięki temu w 2021 roku zaobserwować można dalszy wzrost zadowolenia mieszkańców, co ma także związek z kontynuowaniem intensywnych remontów w zasobie lokalowym. Przykładem tego mogą być inwestycje w remont elewacji przy ul. Żołnierskiej oraz ul. Chorzowskiej, a także montaż centralnego ogrzewania w budynku przy ul. Średniej. Spółka nie tylko rozwija się więc organizacyjnie, ale przede wszystkim stara się dbać o komfort najemców – mówił Tomasz Lemański, prezes MPGL.