Miasto

Modernizacja ulicy Dmowskiego

Ulica Dmowskiego na osiedlu Ustronie zostanie zmodernizowana i powstaną na niej nowe parkingi. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace. Od lat o remont ulicy zabiegał radny Zbigniew Nowak.

ulica Dmowskiego zrzut z góry

Na bazie podjętej uchwały, dofinansowanie z Metropolitalnego Funduszu Solidarności otrzymał projekt “Budowa parkingu dla pojazdów samochodowych wraz z modernizacją istniejącej infrastruktury pasa drogowego – ul. Dmowskiego w Świętochłowicach”. To niewątpliwie dobra informacja dla mieszkańców „Osiedla Koreja”. W ciągu najbliższych miesięcy, doskwierające od lat problemy złego stanu nawierzchni drogi oraz uregulowania miejsc parkingowych, zostaną w końcu rozwiązane – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Aktualnie zlecono do wykonania dwuetapową dokumentację projektową, która ma być gotowa do końca czerwca 2021 wraz z uzyskaniem koniecznych decyzji administracyjnych.

Remont ulicy obejmie oczywiście wymianę nawierzchni we fragmencie pomiędzy ulicami Chopina oraz budowę parkingów w ramach trzech „stref parkingowych”. Prace mają rozpocząć się w drugiej połowie roku i jeszcze w tym roku ma zakończyć się pierwszy etap.

Miasto Świętochłowice na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 333 tys. zł z Metropolitarnego Funduszu Solidarności, o którym decyduje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.