Miasto

Młody Świętochłowiczanin brązowym medalistą Mistrzostw Świata

Mieszkający w Świętochłowicach Kordian Strzyga ma niespełna 17 lat, a już może się pochwalić wieloma sukcesami w trenowanej przez siebie dyscyplinie sportu - wyciskaniu sztangi leżąc. Niedawno wrócił z Mistrzostw Świata w Japonii z brązowym medalem.

Mieszkający w Świętochłowicach Kordian Strzyga ma niespełna 17 lat, a już może się pochwalić wieloma sukcesami w trenowanej przez siebie dyscyplinie sportu – wyciskaniu sztangi leżąc. Niedawno wrócił z Mistrzostw Świata w Japonii z brązowym medalem.

Kordian przyszedł na siłownię po raz pierwszy, gdy miał 14 lat. Tam wypatrzył go trener, który zaproponował wyciskanie ciężarów i od 2016 roku młody zawodnik trenuje z ogromnym zaangażowaniem niemal codziennie. Dzięki ciężkiej pracy, którą godzi z obowiązkami szkolnymi, udało mu się w krótkim czasie osiągać coraz większe sukcesy – zarówno w kraju jak i zagranicą. W sierpniu 2018 roku zdobył tytuł Mistrza Europy, w październiku triumfował natomiast w Mistrzostwach Polski. Złoty medal zdobył poprawiając o 5 kg rekord Polski w kategorii +120 do lat 16.

Dzięki temu wynikowi uzyskał kwalifikację do Mistrzostw Świata, które odbyły się w maju 2019 r. w Tokio w Japonii. Z zawodów Kordian także wrócił z sukcesem – stanął na najniższym stopniu podium zaliczając 162,5 kg, po raz kolejny poprawiając rekord Polski. Sukcesu pogratulował utalentowanemu mieszkańcowi naszego miasta Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic i życzył, by jego zamiłowanie do sportu i zaangażowanie do sportu nigdy nie słabło i przynosiło kolejne sukcesy.