Miasto

Mieszkam w Świętochłowicach, tu płacę podatki

Pieniądze z podatków to zastrzyk dla budżetu miasta, dlatego zachęcamy, aby w okresie rozliczeń podatkowych podać w formularzu PIT świętochłowicki adres zamieszkania. Zobacz co miasto może uzyskać z Twojego podatku.

Pieniądze z podatków to zastrzyk dla budżetu miasta, dlatego zachęcamy, aby w okresie rozliczeń podatkowych podać w formularzu PIT świętochłowicki adres zamieszkania. Zobacz co miasto może uzyskać z Twojego podatku.

Zgodnie z obowiązującym prawem (w przypadku podatku PIT) miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest właściwy urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Świętochłowicach wcale nie trzeba być tutaj zameldowanym – wystarczy tu mieszkać.

Kwota, jaka wpływa do miejskiego budżetu w związku z rozliczaniem się przez 1 osobę z podatku PIT na terenie Świętochłowic, to ok. 1400 zł. W całym zeszłym roku nasze miasto uzyskało z podatku od osób fizycznych 55,8 mln zł. Dlatego im więcej osób płaci podatki w Świętochłowicach, tym więcej środków trafia do miejskiej kasy.

Z podatku PIT jednej osoby można np.:

  • wyremontować 5m2 chodnika
  • zamontować 1 lustro drogowe
  • urządzić 200m2 trawnika
  • posadzić około 14 krzewów
  • posadzić dwa drzewa
  • kupić i zamontować 1 ławkę z oparciem
  • kupić i zamontować 3 kosze na śmieci o pojemności 50 litrów

Jak widać każda osoba ma znaczenie, dlatego na deklaracji PIT wpisz miejsce zamieszkania Świętochłowice!

Rozliczasz się poprzez e-PIT? Koniecznie sprawdź, czy zawarte tam dane są zgodne ze stanem faktycznym! Jeśli nie – zmień miejsce zamieszkania na Świętochłowice i spraw, żeby nasze miasto było jeszcze bardziej Twoje!

Przypominamy także o o możliwości zgłaszania podmiotów, którym mozna przekazać 1% i są z Świętochłowic. 

Podatek dla Świętochłowic