Miasto

Miasto wspiera kwiaciarzy

Ogłoszenie w sprawie zasad zakupu kwiatów doniczkowych przeznaczonych do sprzedaży w okresie Święta Wszystkich Świętych.

W związku z zamknięciem cmentarzy w dniach 31.10.2020-02.11.2020 r., Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, z inicjatywy Prezydenta Miasta Świętochłowice – Daniela Begera, będzie prowadziło zakup kwiatów w donicach. Oferta skierowana jest wyłącznie do producentów i sprzedawców kwiatów. Warunkiem uzyskania pomocy jest prowadzenie działalności gospodarczej na terenie miasta Świętochłowice. Chęć skorzystania z pomocy należy zgłosić do 6 listopada br., do godz. 12:00 pod numerem telefonu 32 345 15 70 lub osobiście w siedzibie MPGK przy ul. Łagiewnickiej 76.

  1. Kwota przeznaczona na zakup kwiatów od jednego producenta wynosi 3 000 zł brutto, a zakup może dotyczyć wyłącznie materiału wyprodukowanego przez uprawnionego do złożenia wniosku. Na żądanie MPGK producent musi wykazać zakup materiału do produkcji chryzantem (np. zakup nasion, sadzonek).
  2. Kwota przeznaczona na zakupy od jednego sprzedawcy wynosi 1 500 zł brutto, a zakup dotyczy wyłącznie materiału, na który wnioskujący posiada fakturę wystawioną nie później niż 30 października 2020 r.
  3. Powyższe limity mogą ulec zmianie.
  4. Cena jednostkowa sztuki nie może przekroczyć 10 złotych netto.

Kwiaty zostaną postawione przy miejscach pamięci oraz w charakterystycznych punktach Świętochłowic.