Miasto

Miasto angażuje się w Trashtag challenge

Akcje mające na celu sprzątanie miasta są dobrem, które należy doceniać – szczególnie jeżeli ktoś poświęca własny czas. Miasto Świętochłowice angażuje się w ostanie akcje Trashtag challenge w dzielnicach Piaśniki, Chropaczów i Zgoda.

Akcje mające na celu sprzątanie miasta są dobrem, które należy doceniać – szczególnie jeżeli ktoś poświęca własny czas. Miasto Świętochłowice angażuje się w ostanie akcje Trashtag challenge w dzielnicach PiaśnikiChropaczów i Zgoda.

W ostatnim czasie w Internecie bardzo popularna stała się akacja „Trashtag challenge”. Zasady wyzwania są proste – trzeba znaleźć miejsce zaśmiecone przez ludzi, dokładnie je posprzątać, a rezultatem pochwalić się na mediach społecznościowych, okraszając zdjęcia obowiązkowym hasztagiem #trashtagchallenge. Miasto we współpracy z MPGK wesprze wszystkich sprzątających przeznaczając worki na śmieci (będą do odbioru w wyznaczonych miejsach) oraz odbierając potem wszelkie śmieci w specjalnie wyznaczonych miejscach.

W Świętochłowicach będą miały miejsce aż 4 takie akcje, w tym 3 już w sobotę (23 marca). Świętochłowiczanie będą sprzątać:

  1. Piaśniki – sprzątanie lasku w okolicach SP1 (pomiędzy ulicą Bytomską a osiedlem) – akcja rozpoczyna się o godzinie 9:00 i będzie trwała do 16:00. MPGK wyznaczyło miejsce do składowania worków na śmieci i innych nieczystości na parkingu przy wjeździe na ul. Zubrzyckiego od ul. Krasickiego (https://goo.gl/maps/Umyupw4wh2k)
  2. Chropaczów – sprzątanie lasku w okolicach stawu Wąwóz – akcja rozpoczyna się o godzinie 10:30 i będzie trwała do 16:00. MPGK postawi kontener na śmieci na dawnym parkingu firmy Era (https://goo.gl/maps/TyPRznQASX92)
  3. Góra Hugona – sprzątanie lasku na Górze Hugona – akcja rozpoczyna się o godzinie 11:00 i będzie trwała do 16:00. MPGK postawi kontener na śmieci na drodze w pobliżu wejścia na Górę Hugona przy cmentarzu (https://goo.gl/maps/aydhHZMuBEU2)

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu na Facebooku: