Miasto

Łóżka od WOŚP dla pacjentów z COVID-19 w Świętochłowicach

15 łóżek szpitalnych do intensywnej dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19 trafi wkrótce do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach przy ul. Chorzowskiej. To dar od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Łóżko - WOŚP - szpital

Kilka dni temu Jurek Owsiak na swoim Facebooku poprosił szpitale, aby nie zamieniały łóżek zakupionych dla różnych oddziałów szpitalnych (m.in. geriatrii czy psychiatrii) na łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił, że w tej sytuacji zajmie się zakupem łóżek dla chorych na koronawirusa. Do tej pory wpłynęło 65 próśb łącznie na blisko 1400 łóżek.

Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc – możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

„Dziękuję wszystkim za wsparcie ZOZ Świętochłowice w przygotowaniu łóżek covidowych! Na liście instytucji wspierających znalazła się m.in. WOŚP! Siema Jurek Owsiak!” – napisał na Facebooku prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.