Miasto

Kochasz? Nie strzelaj!

Świętowanie Sylwestra i nadejścia nowego roku wielu z nas kojarzy się z wystrzałami kolorowych fajerwerków tuż po północy i ich obserwowaniem. Choć często nie wyobrażamy sobie nadchodzącej nocy bez tej atrakcji, warto pamiętać, że dla naszych czworonożnych przyjaciół będzie ona pełna strachu. Petardy i fajerwerki nie są też przyjemne dla osób starszych, chorych i małych dzieci.

Świętowanie Sylwestra i nadejścia nowego roku wielu z nas kojarzy się z wystrzałami kolorowych fajerwerków tuż po północy i ich obserwowaniem. Choć często nie wyobrażamy sobie nadchodzącej nocy bez tej atrakcji, warto pamiętać, że dla naszych czworonożnych przyjaciół jest ona pełna strachu. Petardy nie są też przyjemne dla osób starszych, chorych i małych dzieci.

Świętochłowice – z uwagi na dobro mieszkańców miasta i ich czworonożnych przyjaciół – przyłączają się do apelu dotyczącego spędzania sylwestrowej nocy bez petard i fajerwerków. Mają one bowiem negatywny wpływ na osoby starsze, cierpiące na schorzenia kardiologiczne i nerwowe oraz małe dzieci.

W tę noc ogromny dyskomfort odczuwają także zwierzęta – zarówno te domowe jak i wolnożyjące. Huk wystrzału petard i fajerwerków powoduje u zwierząt ataki paniki. Uciekające na oślep ze strachu z domów lub swoich kryjówek, w których są bezpieczne, często giną pod kołami samochodów, trafiają do schronisk lub błąkają się wiele dni w obcym sobie terenie.

Dlatego zachęcamy mieszkańców Świętochłowic do wyboru innych, bardziej przyjaznych ludziom i zwierzętom form świętowania.