Miasto

Klasówka powstańcza już 20 marca

Tegoroczna edycja "Klasówki powstańczej" będzie koncentrowała się wokół zagadnień oraz wydarzeń, które rozegrały się na Górnym Śląsku w latach 1919-1921. Związane jest to z tym, że rok 2019 ustanowiono Rokiem Powstań Śląskich i Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego.

Tegoroczna edycja “Klasówki powstańczej” będzie koncentrowała się wokół zagadnień oraz wydarzeń, które rozegrały się na Górnym Śląsku w latach 1919-1921. Związane jest to z tym, że rok 2019 ustanowiono Rokiem Powstań Śląskich i Rokiem Stulecia Wybuchu I Powstania Śląskiego.

Do tegorocznej, 4. edycji zgłosiło się 208 szkół z 9 województw (dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie). Klasówka rozpocznie się o godz. 10.00 w środę 20 marca br. we wszystkich zgłoszonych szkołach oraz dla wszystkich chętnych w wersji online na stronie klasówki:

https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/klasowka-powstancza/

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy oraz podtrzymywanie pamięci o Powstaniach Śląskich i plebiscycie, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, wpajanie szacunku i przywiązania do tradycji, kultury oraz ludzi.