Miasto

Klasa patronacka Politechniki Śląskiej w I LO

Już od przyszłego roku szkolnego w I LO im. J. Kochanowskiego powstanie specjalna klasa pod patronatem Politechniki Śląskiej. Właśnie podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Porozumienie Daniel Beger podpisanie

Prezydent Miasta Daniel Beger, prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz – Prorektor Politechniki Śląskiej ds. Ogólnych oraz Mariusz Szeremeta – dyrektor I LO podpisali list intencyjny.

– Dzięki patronatowi naukowemu liceum zyska poważnego partnera oraz szerokie pole manewru w pozyskiwaniu nowych uczniów w naborze w roku 2021. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba uczniów drastycznie spadła – w tym roku zostały otworzone tylko dwie klasy – mówił Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.

Podpisany list intencyjny to kolejny krok, który został podjęty w celu podniesienia poziomu kształcenia oraz zwiększenia konkurencyjności świętochłowickich placówek oświatowych, a tym samym urozmaicania wyborów dla młodzieży.

– List intencyjny, który został podpisany to wielka korzyść dla uczniów i nauczycieli. Klasa patronacka Politechniki Śląskiej, która powstanie w I LO im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach pozwoli poszerzyć ofertę edukacyjną nie tylko dla świętochłowickiej młodzieży, ale również dla miast ościennych. Zajęcia w takiej pracowni na pewno wszystkim przysporzą wiele zadowolenia oraz poszerzą perspektywy rozwoju. Politechnika Śląska to kolejna uczelnia, z którą liceum będzie współpracować – mówi Mariusz Szeremeta, dyrektor I LO.