Miasto

Kindloteka otworzona w Centrum Integracji Społecznej

W środę 10 marca w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach miało miejsce oficjalne otworzenie nowoczesnej pracowni Amazon STEM Kindloteka. Miejsce to posłuży do zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. warsztaty programistyczno-robotyczne, majsterkowanie, muzykowanie i doświadczenia naukowe.

Widok pracowni STEM Kindloteka otworzonej w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach

STEM* Kindloteka to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, która powstała w świętochłowickim Centrum Integracji Społecznej, dzięki firmie Amazon i Stowarzyszeniu “Cyfrowy dialog”. Świętochłowice to pierwsze miasto, w którym Kindloteka uruchomiona została w placówce realizującej zadania z zakresu społecznego i socjalnego.

W inauguracji programu wzięli udział prezydent Świętochłowic Daniel Beger wraz z zastępcą Adamem Trzebinczykiem, Danuta Sobczyk – pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. współpracy z administracją publiczną oraz dyrektor CIS, Magdalena Domańska-Rosin. Mieli przy tym okazję wypróbować pracownię, biorąc udział w doświadczeniu grania na komputerowym pianinie poprzez przewody umieszczone w wodzie i owocach.

Na wyposażeniu świętochłowickiej Kindloteki znajduje się 7 tabletów oraz 6 czytników, gry i zabawy interaktywne oraz mały robot, który nadaje zaprogramowane informacje głosowe. Z rzeczy tych będzie można korzystać w CIS w godzinach pracy Centrum.

STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno-robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę wybranych placówek. Patronat nad projektem STEM Kindloteka objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

*STEM – S – Science nauka, T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka).