Miasto

II Świętochłowicki Festiwal Tańca Przedszkolaków „O Złoty Pantofelek Kopciuszka”

26 kwietnia 2023 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach odbył się festiwal tańca przedszkolaków organizowany przez Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świętochłowice.

W konkursie wzięli udział wychowankowie publicznych przedszkoli, którzy wykonywali przygotowany układ tańca nowoczesnego w grupach nie większych niż 25 dzieci w czasie do 6 minut. Każde przedszkole mogło zgłosić 1 grupę. Nad oceną wykonania i wyborem laureatów oraz nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało 3 osobowe niezależne jury powołane przez organizatora. W swojej ocenie jury kierowało się następującymi kryteriami:

–  dobór repertuaru tanecznego i muzycznego,

–  opracowanie choreograficzne,

–  walory taneczne i technika wykonania tańca,

–  dobór strojów i rekwizytów,

–  estetyka i ogólny wyraz artystyczny.

W układzie tańca nowoczesnego nie mogło zabraknąć kroków wywodzących się między innymi z:
hip hopu mającym swoje korzenie w tańcu o nazwie street dance, charakteryzujący się żywiołowym i dynamicznym ruchem, np. power moves, baby swipes; dancehallu pochodzącym z jamajki o miękkich ruchach tańczonych głównie na ugiętych nogach np. log on, urkle; breakdance charakteryzującym się akrobatycznymi elementami tanecznymi, new style: który jest jedną z odmian tańca hip-hopowego, funky jazzu: odznaczającym się dużym luzem w ruchu i zabawnym, radosnym charakterem tańca, disco dance: energetycznym tańcem tańczonym do muzyki dyskotekowej.

W II Świętochłowickim Festiwalu Tańca Przedszkolaków „O Złoty Pantofelek Kopciuszka”, jury w składzie Pani Marta Sojka, Pani Gabriela Szpadel, Pani Agata Gorzelak wyłoniło zwycięzców:

1. PM 2 – otrzymało bon na wycieczkę, statuetkę, dyplom, medale
2. PM 12 – prezenty klocki lego, statuetka, dyplom, medale
3. PM 8 – prezenty klocki lego, statuetka, dyplom, medale

W konkursie wzięły udział wszystkie Przedszkola, a każde z nich otrzymało pamiątkowe medale.

Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Fotografia: Rafał Zduńczyk