Miasto

„Gryfny patrol” rusza do akcji!

Za nami pierwsze zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Gryfny patrol - w roli głównej młodzież Świętochłowic”. Atrakcyjna forma zachęca uczniów do uczestnictwa w zajęciach.

Za nami pierwsze zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Gryfny patrol – w roli głównej młodzież Świętochłowic”. Atrakcyjna forma zachęca uczniów do uczestnictwa w zajęciach.

W Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach instruktor sierż. sztabowy Marcin Michalik z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach poprowadził trening judo z elementami samoobrony dla grupy młodzieży. Poznała ona technikę rzutów, chwytów czy obezwładnień, ćwiczyła przyjmowanie postawy obronnej w przypadku agresji, obronę przed uderzeniem i atakiem ze strony kilku napastników

Z kolei w szkołach podstawowych nr 4, 8, 17 i 19 w dniach od 30 października do 13 listopada gościł strażnik Straży Miejskiej, który omówił możliwe zagrożenia i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Powiedział jak uniknąć niebezpieczeństw oraz jak zachować ostrożność w domu, na placu zabaw, na ulicy, w kontaktach z rówieśnikami i osobami obcymi, ze zwierzętami czy roślinami.

Zajęcia w pozostałych szkołach podstawowych będą kontynuowane w najbliższych dniach. Ponadto w ramach projektu przewidziany jest kurs kwalifikowanej pomocy przedmedycznej prowadzony przez pracowników ZOZ-u, a także teoretyczne i praktyczne szkolenie przeciwpożarowe z udziałem strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Wszystkie działania dedykowane dzieciom i młodzieży możliwe są dzięki środkom uzyskanym przez Miasto w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.