Miasto

Gryfno Kasia zapraszo do Bany!

W sobotę, 11 czerwca, świętochłowiccy seniorzy uczestniczyli w jedynej w swoim rodzaju akcji profilaktycznej. „Gryfno Kasia zapraszo do Bany” to wspólne przedsięwzięcie strażników miejskich, policjantów, strażaków, Urzędu Miejskiego oraz spółki Tramwaje Śląskie i Muzeum Powstań Śląskich.

Gryfno Kasia zapraszo do Bany!

Przedstawiciele służb mundurowych w specjalnie oznaczonych wagonach informowali przedstawicieli starszego pokolenia o tym, jak minimalizować ryzyko związane z codziennymi zagrożeniami i zadbać o bezpieczeństwo.

W programie wydarzenia obok przejazdów tramwajem połączonych z prelekcjami służb mundurowych znalazły się projekcje filmów dotyczących bezpieczeństwa, wspólna zabawa ze Sznupkiem, Żarkiem i Świonkiem, zwiedzanie muzeum oraz słodki poczęstunek. Uczestnicy otrzymali również materiały profilaktyczne oraz tzw. karty życia, dzięki którym w jednym miejscu będą mogli gromadzić informacje ważne dla ratowników w przypadku ewentualnej akcji ratunkowej.

Zaangażowanie i współpraca wszystkich służb to podstawa działania na rzecz mieszkańców. Miasto bardzo duży nacisk kładzie na to, by świętochłowiczanie czuli się bezpiecznie. Dotyczy to zwłaszcza grupy społecznej, która jest szczególnie narażona na negatywne zjawiska:

– Bezpieczny senior to senior nie tylko świadom zagrożeń, ale przede wszystkim potrafiący ograniczać ich ryzyko i skutecznie się przed nimi bronić. Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy – to oni właśnie służą pomocą i wsparciem starszym osobom. Jestem przekonany, że ta wspólna akcja przyniesie wiele dobrego i pokaże, że w Świętochłowicach seniorzy mogą czuć się bezpiecznie i w każdej chwili zwrócić się do pomoc do naszych służb mundurowych – podsumowuje Daniel Beger, Prezydent Świętochłowic.