Miasto

Gala Inicjatywy – bo Twój ruch ma znaczenie

W dniu 11.10.2019 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, odbyła się I edycja uroczystej Gali pn: „Inicjatywy” – bo Twój ruch ma znaczenie zorganizowana przez Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Uroczysta gala była zwieńczeniem konkursu o tytuł: „Uczestnik Roku 2019”, „Zakład Szkoleniowy Roku 2019”, „Instytucja Roku 2019”.

W dniu 11.10.2019 roku w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, odbyła się I edycja uroczystej Gali pn:  „Inicjatywy” – bo Twój ruch ma znaczenie zorganizowana przez Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach. Uroczysta gala była zwieńczeniem konkursu o tytuł: „Uczestnik Roku 2019”, „Zakład Szkoleniowy Roku 2019”, „Instytucja Roku 2019”.

Wygrani w Kategorii Instytucja Roku to PUP Świętochłowice, Zakład Szkoleniowy Przedszkole nr 12, zaś wygrani Uczestnicy to :

  • grupa krawiecka: Pani Monika Kita
  • grupa utrzymania terenów Zielonych: Pan Czesław Kopiec
  • grupa remontowo-budowlana: Pan Bolesław Stanicki
  • grupa sprzątająca: Pani Grażyna Szafraniec
  • grupa zewnętrzna: Pani Iwona Żyła
  • kuchnia śląska u Franka: Pan Janusz Dziemiera.

Myślą przewodnią wydarzenia, było uhonorowanie osoby, które mimo, iż znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, postanowiły zawalczyć o siebie. CIS chce pokazać klientom, że sytuacja w której się znaleźli nie jest sytuacją bez wyjścia i poprzez swoją własną determinację i pracowitość można osiągnąć wszystko. 

Centrum Integracji Społecznej wspiera swoich klientów, prowadząc działania aktywnej polityki społecznej. Klienci Centrum zostają więc przysposabiani zarówno do powrotu na rynek pracy oraz do życia społecznego za pomocą wsparcia w postaci zatrudnienia socjalnego.