Miasto

Finał WOŚP w Świętochłowicach

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia 2021 r. Miasto Świętochłowice zagra w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 7.00 do godz. 20.00 w Szkole Podstawowej nr 1 ruszy oficjalny sztab orkiestrowy. Mimo obowiązujących obostrzeń sztab przygotował kilka atrakcji na terenie miasta oraz nie mniej ciekawych aukcji online.

W Świętochłowicach już dziś działa 8 puszek stacjonarnych oraz sztabowa e-skarbonka. W niedzielę na ulice wyjdzie ponad 50 wolontariuszy, a dwóch z nich wyposażonych będzie w terminale płatnicze. Od godz. 7.00 do godz. 20.00 w Szkole Podstawowej nr 1 mieścić się będzie oficjalny sztab orkiestrowy, w którym uruchomiony zostanie m.in. sklepik z gadżetami fundacji. To właśnie stamtąd, ok. godz. 20.00 ruszy tzw. „światełko do nieba”.

Od godz. 10.00 do godz. 18.00 wszystkich mieszkańców zapraszamy na róg ul. Pocztowej i ul. Katowickiej, gdzie zorganizowany zostanie kiermasz Stowarzyszenia Wspomagającego OGA. Między godz. 10.00 a 13.00 w okolicach stawu Magiera będzie krążyć wolontariusz Rowerowych Świętochłowic, który poza serduszkami będzie rozdawał gadżety organizacji. Od godz. 11.00 do godz. 19.00 w Parku im. Mieszkańców Heiloo otwarty zostanie Schron Bojowy nr 39.

W ramach tegorocznego finału WOŚP prowadzona będzie zbiórka na potrzeby oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę bez wychodzenia z domu, biorąc udział w internetowych aukcjach charytatywnych z udziałem Prezydenta Miasta i jego zastępców. Już dziś można wziąć udział w licytacji m.in. trzech wyjątkowych spotkań:

Pozostałe aukcje na rzecz WOŚP dostępne są na stronie ALLEGRO.pl