Miasto

Druga tura wyborów prezydenckich

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie równie wysoka, jak w pierwszej turze. Sprawdź gdzie i jak zagłosować.

Już w najbliższą niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie równie wysoka, jak w pierwszej turze. Przypominamy, że w Świętochłowicach uprawnionych do głosowania jest 36 995 wyborców, a swoje głosy będzie można oddać w 27 obwodowych komisjach wyborczych.

Dokładną rozpiskę lokali wyborczych wraz z przyporządkowanymi ulicami znajdziecie pod tym adresem. Pamiętajcie, by do lokali wyborczych wchodzić w maseczkach i zdezynfekować dłonie tuż przy wejściach do budynków. Zachęcamy również do zabrania własnych długopisów. Jeżeli zamierzacie korzystać z długopisów udostępnianych przez komisję wyborczą pamiętajcie, by dodatkowo użyć rękawiczek ochronnych.

Przypominamy, że udział w procedurze głosowania w pierwszej kolejności mają zapewnione osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do lat 3 oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę (12 lipca 2020 r.) w godzinach 7:00 – 21:00. Aby móc zagłosować, trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem.