Miasto

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego – zmiany w funkcjonowaniu komunikacji

Organizacja obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach spowoduje duże zmiany w komunikacji na terenie stolicy Metropolii. Podczas próby generalnej oraz samego święta wyłączone z ruchu kołowego zostaną główne ulice Katowic, komunikacja miejska będzie kursowała według tymczasowych rozkładów jazdy lub zmienioną trasą. Zmiany mogą odczuć także pasażerowie podróżujący autobusami i tramwajami, których trasy wiodą przez nasze miasto.

Organizacja obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach spowoduje duże zmiany w komunikacji na terenie stolicy Metropolii. Podczas próby generalnej oraz samego święta wyłączone z ruchu kołowego zostaną główne ulice Katowic, komunikacja miejska będzie kursowała według tymczasowych rozkładów jazdy lub zmienioną trasą. Zmiany mogą więc odczuć także pasażerowie podróżujący autobusami i tramwajami, których trasy wiodą przez nasze miasto.

Próba generalna i związane z nią zmiany zaplanowano od godziny 19:00 dnia 9 sierpnia (piątek) do godziny 11:00 dnia 10 sierpnia 2019 r. (sobota). Uroczystość główna, tj. „Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego” odbędzie się 15 sierpnia, jednak zmiany zaczną obowiązywać od godziny 19:00 dnia 14 sierpnia (środa).

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zmianami w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej w tych dniach. Lista znajduje się tutaj: Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego – duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji.

Mieszkańców, którzy będą chcieli uczestniczyć w wydarzeniu 15 sierpnia Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca także do przyjazdu do Katowic komunikacją miejską. Uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie autobusowe oznaczone symbolem S1 i S2, zapewniające dojazd i powrót z parkingów w rejon wydarzenia. Parkingi wyznaczone zostały w rejonie centrum handlowego Silesia City Center, marketu IKEA oraz salonu meblowego Agata w Katowicach. Więcej Informacji