Miasto

Czujniki przekazane mieszkańcom

W środę Daniel Beger - Prezydent Świętochłowic, Arkadiusz Labocha - komendant Straży Pożarnej oraz Tomasz Lemański - prezes MPGL Świętochłowice przekazali mieszkańcom Świętochłowic pierwsze czujniki dymu i tlenku węgla w ramach "Akcji zima".

W środę Daniel Beger – Prezydent Świętochłowic, Arkadiusz Labocha – komendant Straży Pożarnej oraz Tomasz Lemański – prezes MPGL Świętochłowice przekazali mieszkańcom Świętochłowic pierwsze czujniki dymu i tlenku węgla w ramach “Akcji zima”.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do zadbania o bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania. Niestety “cichy zabójca” jakim jest czad, zebrał już pierwsze śmiertelne żniwa w Świętochłowicach w zeszłym tygodniu.

Zachęcam wszystkich do zaopatrzenia się w te dwa czujniki, gdyż bezpieczeństwo jest bardzo ważne – szczególnie w mieszkaniach, gdzie palimy węglem lub występują piecyki gazowe – mówił Daniel Beger.

Osoby, które otrzymały czujniki dymu i tlenku węgla zostały wytypowane przez świętochłowicką Straż Pożarną na podstawie wcześniejszych problemów z czadem.