Miasto

Czujki dymu i czadu dla mieszkańców Świętochłowic

Co czwarty Polak myśli, że potrafi wyczuć tlenek węgla po zapachu lub dymie. Czadu jednak nie widać, nie słychać i nie czuć. Jedynym sposobem, by w porę uniknąć nieszczęścia są czujniki czadu i dymu. Prezydent Świętochłowic oraz Prezes MPGL Świętochłowice przekazali świętochłowickiej Państwowej Straży Pożarnej kolejną partię czujników, które trafią do mieszkańców naszego miasta.

Czujki dymu i czadu dla mieszkańców Świętochłowic

Warto podkreślić, że od początku 2021 roku świętochłowiccy strażacy interweniowali 43-krotnie do zdarzeń związanych z uwalnianiem się tlenku węgla, zwanego potocznie czadem. Przedstawiciele MPGL i Straży Pożarnej apelują o przestrzeganie przepisów oraz o natychmiastowe zgłaszanie wszelkich potencjalnych zagrożeń. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń dotyczących uwolnienia się tlenku węgla lub zapalenia się sadzy w kominie, mieszkańcy proszeni są o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod numer 998 lub 112.

W przypadku zauważenia problemów technicznych z instalacjami w budynkach lub lokalach mieszkalnych prosimy o natychmiastowy kontakt ze stosowną administracją terenową lub o wysłanie zgłoszenia problemu poprzez formularz uruchomiony przez świętochłowicki MPGL –  https://mpglswietochlowice.pl/formularz.html