Miasto

Co dalej z budynkiem przy ul. Bukowego 17? – wyniki ankiety

Między 3 a 14 marca Urząd Miejski w Świętochłowicach udostępnił mieszkańcom elektroniczną ankietę, w której padło pytanie o preferencje dotyczące zagospodarowania budynku przy ul. Bukowego 17. Przypominamy, że od 2019 roku ten budynek o niezwykłym potencjale i uroku stoi pusty.

co dalej z budynkiem przy ul. Bukowego 17

Budynek przy ul. Bukowego 17 powstał w latach 1904-1906. Od tego czasu mieściły się w nim różnego rodzaju szkoły i uczelnie, a także dom pomocy. Od 2019 roku budynek jednak stoi pusty. Jego wartość rynkowa to obecnie ok. 1 mln zł, a koszty remontu mogą sięgać nawet 10 mln zł.

W ankiecie, w której zapytano mieszkańców miasta o to, na co miasto powinno przeznaczyć budynek przy ul. Bukowego 17, zdecydowana większość uczestników wskazała dwa cele: szkolny lub publiczny. Na kolejnych miejscach znalazły się odpowiednio: cele mieszkaniowe, sprzedaż i wyburzenie.

W ankiecie wzięło udział 247 osób. Wyniki ankiety z pewnością będą ważną częścią konsultacji społecznych w tym temacie. Dziękujemy każdej osobie, która oddała swój głos!