Miasto

Ciepło… cieplej… czyli rozmowy o sieci ciepłowniczej!

W środę, 19 grudnia, odbyło się spotkanie Prezydenta Świętochłowic Daniela Begera oraz jego drugiego zastępcy Sławomira Pośpiecha z przedstawicielami spółki Tauron Ciepło – prezesem zarządu Jackiem Uhrynem i wiceprezesem Włodzimierzem Hereźniakiem. Tematem była kwestia likwidacji niskiej emisji poprzez podłączenie do sieci ciepłowniczej budynków w mieście.

W środę, 19 grudnia, odbyło się spotkanie Prezydenta Świętochłowic Daniela Begera oraz jego drugiego zastępcy Sławomira Pośpiecha z przedstawicielami spółki Tauron Ciepło – prezesem zarządu Jackiem Uhrynem i wiceprezesem Włodzimierzem Hereźniakiem. Tematem była kwestia likwidacji niskiej emisji poprzez podłączenie do sieci ciepłowniczej budynków w mieście. Wkrótce odbędą się także konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie.

Podjęte działania zmierzają do optymalizacji dotychczasowych założeń związanych z przyłączeniem budynków do sieci ciepłowniczej. Nastąpi zmiana dotychczasowej organizacji przyłączeń. Wpłynie ona nie tylko na komfort życia i zdrowie mieszkańców, może także poprawić stan środowiska i jakość powietrza, którym oddychamy. Przyłączenie każdego kolejnego budynku do sieci ciepłowniczej to mniej indywidualnych pieców i kominów, co bezpośrednio przekłada się na znaczne ograniczenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery.

Realizacja przyłączeń budynków w poszczególnych obszarach uzależniona jest od możliwości technicznych i wykonawczych.