Miasto

Biuletyn Samorządowy Świętochłowice.pl

W najbliższych dniach do Państwa domów trafi pierwszy numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych.

W najbliższych dniach do Państwa domów trafi pierwszy numer Biuletynu Samorządowego Świętochłowice.pl. Gazetę będzie można także znaleźć w miejskich instytucjach i placówkach kulturalnych.

Poniżej prezentujemy słowo wstępne Prezydenta Miasta Daniela Begera dotyczące pierwszego wydania Biuletynu Samorządowego:

Niezmiernie cieszę się, mogąc oddać w ręce mieszkańców pierwszy numer Biuletynu Samorządowego „Świętochłowice.pl”. Jestem przekonany, że magazyn stworzony z myślą o świętochłowiczanach, wkrótce na stałe zagości w Państwa domach – przede wszystkim za sprawą rzetelnych informacji dotyczących wszystkich sfer życia miasta. Znajdą tu Państwo informacje dotyczące spraw urzędowych oraz kwestii bliskich miejskim radnym. Obok nich w każdym numerze znajdą się tematy dotyczące inwestycji, środowiska, kultury, sportu, zdrowia, oświaty, organizacji pozarządowych – jednym słowem tego wszystkiego, co wyznacza codzienny rytm naszego życia. Część każdego z wydań dedykowana będzie również seniorom – troska o ich dobro jest bowiem bliska nie tylko mojemu sercu, ale też wyznacza trendy rozwoju współczesnych miast. Nie zabraknie również tematów dotyczących rozwoju biznesu w naszym mieście – wszak to właśnie lokalni przedsiębiorcy są motorem napędowym zmian, a ich rola w procesie kształtowania wizerunku miasta jest nieoceniona.

Mam nadzieję, że Biuletyn będzie czymś więcej, niż tylko przekazem trafiającym z gmachu Urzędu Miejskiego do Państwa domów. Chciałbym, aby każdy jego numer stawał się przyczynkiem do publicznej debaty o mieście – zarówno w kontekście dotykających nas wszystkich problemów, ale też dużych i małych sukcesów, którymi możemy i chcemy się chwalić.

Redakcja, którą tworzą pracownicy Biura Rzecznika Prasowego, już dziś czeka na Państwa sygnały dotyczące spraw, nad którymi powinni się pochylić urzędnicy, ale też na informacje o wartościowych ludziach, ciekawych miejscach, cennych inicjatywach i interesujących wydarzeniach, które warto pokazać wszystkim mieszkańcom.

Zapraszam nie tylko do lektury, ale też współtworzenia miejskiej gazety o łamach przyjaznych dla wszystkich mieszkańców!

Gazeta ON-LINE do pobrania