Miasto

Apel prezydenta o nieorganizowanie imprez i spotkań

Publikujemy apel Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 z prośbą o rezeygnację z organizowania imprez i spotkań na terenie miasta Świętochłowice.

Publikujemy apel Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera w związku rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 z prośbą o rezeygnację z organizowania imprez i spotkań na terenie miasta Świętochłowice.

Szanowni Państwo,

w związku z decyzjami podjętymi w ostatnich dniach przez Radę Ministrów, a także ze względu na analizę sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, zwracam się do Państwa z prośbą o tymczasowe wstrzymanie organizacji wszelkich wydarzeń na terenie miasta Świętochłowice. Wydarzenia skupiające w jednym miejscu większą liczbę osób mogą stwarzać nadmierne ryzyko dla zdrowia publicznego. Dlatego jeśli to możliwe, apeluję o rezygnację z organizacji takich przedsięwzięć, bądź ich przesunięcie na późniejszy termin.

Szczególnie proszę o wstrzymanie organizacji wydarzeń przeznaczonych dla seniorów, którzy w największym stopniu są narażeni na skutki zakażenia wirusem.

Bezpieczeństwo mieszkańców miasta jest najwyższym priorytetem, dlatego ściśle monitorujemy sytuację i na bieżąco podejmujemy kolejne decyzje. Wiele zależy jednak także od Państwa inicjatywy i współpracy, dzięki której możemy mieć wpływ na ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa.

Bardzo proszę o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji i współpracę z organami administracji publicznej.

 

Prezydent Miasta Świętochłowice

Daniel Beger