Inne

Listopad w ZSO

Listopad w ZSO był bardzo intensywny. Nauczycielom udało się zachęcić uczniów do zaangażowania się w wiele ciekawych inicjatyw – nie tylko w sposób tradycyjny, ale także zdalnie. Konkursy, ciekawe zajęcia i akcje wypełniły wszystkim czas zdalnej nauki i przyniosły wiele radości.

Jeszcze przed zamknięciem szkół p. Karolina Wilk zorganizowała niezwykłą uroczystość – pasowanie uczniów klas 1 SP5 na czytelników. Ciekawe zabawy, detektywistyczne wprawki oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że dzieci, uśmiechnięte od ucha do ucha, wyszły
z biblioteki, niosąc ze sobą wybraną książkę.

Listopad to miesiąc, w którym świętujemy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego zorganizowano akcję „Tydzień dla Niepodległej”. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne oraz przesłały wspaniałe zdjęcia z flagą w tle. Uczniowie klas mundurowych
z II LO, jak co roku, wzięli udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości, godnie reprezentując szkołę.

Nauczyciele zorganizowali także: Dzień Praw Dziecka, w którym zostały omówione najważniejsze prawa najmłodszych, a na lekcjach on-line obowiązywał niebieski kolor ubrania, oraz Dzień Pluszowego Misia – prace plastyczne wykonane przez dzieci z tej okazji zachwyciły wszystkich dorosłych.

Nauczanie zdalne zagościło w polskich szkołach także w tym roku, ale mimo to w ZSO udaje się, oprócz zwykłych lekcji, prowadzić zajęcia rozwijające zainteresowania, na przykład lekcje włoskiego dla najmłodszych („ITALOVE”), które nieodmiennie przyciągają rzesze chętnych, pełnych zaangażowania dzieci.

Listopad to również miesiąc rozstrzygnięcia ogólnopolskiej akcji „Kasztanobranie” zorganizowanej przez firmę Pharmeco. W zbieranie kasztanów zaangażowała się cała szkoła: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pozostali pracownicy. Okazało się, że udało się zgromadzić 3 tony 713 kg kasztanów, co skutkowało zdobyciem przez szkołę niemal 2 600 zł. Nagroda zostanie przeznaczona na zakup nowych środków dydaktycznych, które wspomogą naukę dzieci.

Mimo zdalnego nauczania w ZSO wiele się dzieje, co cieszy zarówno uczniów, jak i rodziców. Wszyscy starają się, aby dzieci i młodzież nadal mogli rozwijać swoje zainteresowania
i uczestniczyć w wielu ciekawych przedsięwzięciach.