Miasto

Lipiny będą cieszyć się nową siedzibą przedszkola!

Przedszkole Miejskie nr 7 w Lipinach zyska nowoczesny budynek, w którym utworzony zostanie także klub dziecięcy działający podobnie do żłobka.

18 kwietnia 2024 w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach odbyło się podpisanie umowy dotyczącej wykonania projektu i budowy nowej siedziby Przedszkola Miejskiego nr 7. Zadanie w formule zaprojektuj i wybuduj wykona Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

To doskonała wiadomość dla mieszkańców dzielnicy Lipiny oraz osiedla Nowy Paryż, który od dawna mówią o konieczności stworzenia bezpiecznych i komfortowych warunków pobytu dla najmłodszych świętochłowiczan.

Nowoczesne rozwiązania techniczne, duże kolorowe sale i przestronny plac zabaw to to, na co mieszkańcy dzielnicy czekali od lat. Firma, która wygrała przetarg na budowę przedszkola, realizuje już w naszym mieście inwestycję – to budowa hali sportowo-widowiskowej na Skałce. Tam wszystko przebiega zgodnie z planem, a współpraca układa się bardzo dobrze, więc wierzę, że także w przypadku nowego obiektu dla dzieci wszystko odbędzie się bez problemów – mówi Prezydent Miasta, Daniel Beger.

Obiekt będzie bezpieczny i wygodny dla dzieci. Przede wszystkim będzie spełniał wszystkie obowiązujące wymogi i zostanie dostosowany do specjalnych potrzeb. Pomieści on 9 oddziałów przedszkolnych dla 225 dzieci i dwa oddziały “żłobkowe” dla 30 dzieci. Według przewidywań, nowy klub dziecięcy na kształt żłobka ma działać w nowej lokalizacji już od stycznia 2025 r., zaś od września 2025 r. ma wystartować 6 oddziałów przedszkolnych. Kolejne 3 grupy przedszkolne dołączą w 2026 roku.

Według zapowiedzi władz miasta, to nie koniec inwestycji w tym rejonie miasta.

Krok po kroku zmieniamy jakość życia mieszkańców i wizerunek Lipin. Dlatego w tej dzielnicy oprócz budowy nowej siedziby przedszkola niebawem rozpocznie się kompleksowy remont Centrum Kultury Śląskiej “Grota”. Z tej okazji zapraszamy mieszkańców na festyn na Placu Słowiańskim w ten piątek o godzinie 17.00. Świętujmy te małe sukcesy wspólnie i omówmy plany na dalsze działania – dodaje Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice.