Miasto

Klasówka Powstańcza

Zachęcamy do udziału w niezwykłym konkursie wiedzy historycznej - "Klasówka powstańcza 2023". Ta fascynująca rywalizacja, organizowana przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz renomowane instytucje historyczne, ma na celu uczczenie pamięci Powstań Śląskich oraz postaci Wojciecha Korfantego.

Klasówka Powstańcza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Świętochłowice, Daniela Begera.

Klasówka skierowana jest do wszystkich, z naciskiem na szkoły. To wspaniała okazja, aby poszerzyć wiedzę o historii Powstań Śląskich i plebiscytu, a także rozwijać zainteresowania i umiejętności uczniów. Zgłoszenia szkół do konkursu przyjmowane są do 31 maja 2023 r.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu – TUTAJ. Podczas konkursu uczniowie będą mieli możliwość napisania “Klasówki powstańczej” online, rozwiązując zestaw zadań konkursowych.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystego podsumowania, które odbędzie się w siedzibie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. To wyjątkowy moment uhonorowania osiągnięć uczniów i podziękowania im za ich wysiłek i zaangażowanie.

Więcej informacji, w tym szczegółowy regulamin i listę zalecanej literatury, znajdziecie na stronie internetowej konkursu. Tam również dostępne są wszystkie niezbędne materiały online. Pytania należy kierować pod adres e-mail: klasowka@mpsl.pl.