Miasto

Jeszcze w tym roku powstanie kompleks boisk przy ZSO!

Prezydent Miasta Świętochłowice podpisał we wtorek, 18 stycznia br. umowę na budowę zespołu boisk szkolnych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Sudeckiej 5. Wartość inwestycji to ponad 1,88 mln zł. Planowane prace mają zakończyć się z końcem czerwca br.

Zakres inwestycji obejmuje m.in. budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej przepuszczalnej, boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy sztucznej, boiska do siatkówki plażowej o nawierzchni piaskowej, bieżni lekkoatletycznej na 60 metrów oraz skoczni do skoku w dal i trójskoku o rozbiegu z nawierzchni poliuretanowej nieprzepuszczalnej.

– Szkoła funkcjonuje bez boiska od 2013 roku, dlatego bardzo cieszymy się, wręcz niedowierzamy, że już od nowego roku szkolnego nasi uczniowie będą korzystać z całego kompleksu nowych boisk. – cieszy się Marzena Grela, Dyrektor ZSO w Świętochłowicach. Boiska będą jednak służyły nie tylko uczniom, ale i całej społeczności dzielnicy, która do tej pory narzekała na brak kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia.

Jak podkreślają władze miasta, zespół boisk przy ZSO to największa dotąd inwestycja sportowa realizowana przy placówkach oświatowych, a zarazem jeden z pierwszych projektów złożonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Po ponad dziewięciu latach funkcjonowania bez boiska, w nowym roku szkolnym uczniowie będą mogli w pełni korzystać z nowego kompleksu – zaznacza Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice. Boiska będą jednak służyły nie tylko uczniom, ale i całej społeczności dzielnicy, która narzekała na brak kompleksu sportowego z prawdziwego zdarzenia.

Wykonawcą umowy jest Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe “GRUMIX”. Jak zapewnia Karolina Przepióra-Gruda, sześć miesięcy to wbrew pozorom bardzo realny termin realizacji inwestycji. – Nasza firma nie korzysta z usług podwykonawców, wszystko wykonujemy sami, więc jesteśmy w pełni niezależni – podkreśla.

Inwestycja o wartości ponad 1,88 mln zł finansowana jest ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.