Miasto

IX Piknik NGO za nami!

Namioty pełne atrakcji, nastrojowe ognisko, serdeczna atmosfera i najbardziej waleczna piniata świata. Ponad 20 stowarzyszeń i organizacji pozarządowych zaprezentowało się mieszkańcom Świętochłowic w ramach IX Pikniku NGO. W sobotę, 19 września, na terenie parku linowego Ośrodka Sportu i Wypoczynku „Skałka” znów można było poczuć ducha integracji i wspólnoty.

piknik NGO

Piknik NGO to nie tylko szansa, by w jednym miejscu zapoznać się z pełną ofertę organizacji pozarządowych działających na terenie Świętochłowic. To także możliwość spotkania się i porozmawiania z przedstawicielami władz miasta. Piknik NGO od 9 lat integruje nie tylko świętochłowickie stowarzyszenia, ale również mieszkańców, którzy mogą rodzinnie spędzić wolny czas. Wszystkie zgromadzone organizacje pozarządowe zadbały o najmłodszych mieszkańców Świętochłowic – można było tworzyć działa sztuki i zwierzęta z balonów, zjeść najpyszniejszą prażoną kukurydzę, a także spotkać się ze Świonkiem i Sznupkiem – maskotkami Straży Miejskiej i Policji. Rodzice mogli w tym czasie odpocząć przy kiełbaskach z grilla, a dziadkowie przyjrzeć się z bliska działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wisienką na torcie okazała się stworzona przez Stowarzyszenie “Przyjazne Świętochłowice” piniata pełna cukierków. Piniata dzielnie stawiała opór dzieciakom, dzięki czemu radość z jej rozbicia była zachwycająca. Na pikniku nie zabrakło wzruszeń – świętochłowickie szczypiornistki podziękowały Prezesowi MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice za niesamowity sezon oraz odśpiewały „Sto lat” z okazji jego okrągłych urodzin.