Inne

ZSO gra razem z WOŚP

Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w skład którego wchodzi SP5 oraz II LO, przyłączyły się do zbierania funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zaledwie cztery dni udało się zebrać kwotę 2 108,96 zł, co przy nauczaniu zdalnym jest bardzo dobrym wynikiem.

dzieci z ZSO zbierają pieniądze dla WOŚP

Otrzymaną ze świętochłowickiego sztabu  WOŚP skarbonkę wystawiono przy wejściu do budynku szkoły, dzięki czemu każdy uczeń, rodzic lub pracownik placówki mógł wrzucić wybraną kwotę. Ponadto klasy pierwsze i drugie licytowały plakat WOŚP. Okazało się, że akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – byli nawet uczniowie, którzy przyszli do szkoły, aby wesprzeć inicjatywę Jurka Owsiaka, mimo że obowiązuje ich nauczanie zdalne.

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierano pieniądze na sprzęt dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych oraz na urządzenia do przeprowadzenia diagnostyki głowy. Każde wsparcie udzielane służbie zdrowia  jest ważne, więc ZSO na pewno przyłączy się do WOŚP także w przyszłym roku.

Tekst: Anna Aleksa, nauczyciel w ZSO