Inne

Znamy wyniki międzyszkolnego konkursu na karmnik!

W piątek, 29 kwietnia został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs na najładniejszy karmnik. Konkurs wraz z warsztatami ekologicznymi zorganizowała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 w Świętochłowicach.

Znamy wyniki międzyszkolnego konkursu na karmnik!

 

– Chyba nie spodziewaliśmy się tak pięknych domków dla ptaków. Każdy był inny, każdy wyjątkowy, a przede wszystkim praktyczny. Z pewnością będą zarówno ozdobą, jak i oazą dla ptaków w naszym szkolnym ogrodzie – podsumowały konkurs organizatorki – Małgorzata Domagała i Agnieszka Duda.

Pierwsze miejsce w  kategorii zespołowej zdobyły: Szkoła Podstawowa Specjalna nr  33 z Chorzowa oraz Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 ze Świętochłowic. W kategorii indywidualnej, najwyższą lokatę zdobyła Milena Taubic z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego ze Świętochłowic. Pozostali laureaci to uczniowie SPS-10. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Podczas warsztatów, uczniowie wykonali ekologiczne doniczki, wykorzystując plastikowe kubeczki oraz samodzielnie posadzili cebulki, które będą teraz pielęgnować w  swoich domach. Młodsi uczniowie wzięli udział w „turnieju segregacji”, wykazując się wiedzą o segregowaniu śmieci. Za podjęcie wysiłku, wszyscy otrzymali medale. To był dzień pełen wrażeń oraz pozytywnych emocji.