Inne

ZEW triumfuje w Zakopanem!

W  dniach 16 – 18 września 2022 roku w Zakopanem odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej do lat 21– Orlik 2022. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno–Sportowe „Sprawni Razem” z siedzibą w Krakowie.

ZEW triumfuje w Zakopanym

W turnieju o randze Mistrzostw Polski wzięło udział sześć drużyn – po jednej z każdego województwa: świętokrzyskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, mazowieckiego i  śląskiego. Nasz region reprezentowało miasto Świętochłowice, a dokładniej Uczniowski Klub Sportowy „Triumf” działający w Zespole Edukacji Wspomagającej w składzie: Brajan Kupny, Mateusz Rogala, Gracjan Szynal, Adam Gaszi, Krystian Gondek, Patryk Malcherczyk, Denis Smolarczyk, Aleksander Barański i Dawid Kania. Po  występach eliminacyjnych młodzi piłkarze z naszej szkoły stanęli przed ogromną, kolejną szansą (po sukcesie w Gnieźnie) odniesienia zwycięstwa w prestiżowych zawodach. I tak się stało! Po zaciętych meczach na zasadzie „każdy z każdym” chłopcy z naszej szkoły sięgnęli po upragniony puchar i złote medale.

Koniecznie nadmienić trzeba, że Brajan Kupny zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie na Najlepszego Zawodnika Turnieju, Krystian Gondek zdobył tytuł Króla Strzelców z dorobkiem jedenastu goli, a Gracjan Szynal został Wicekrólem Strzelców trafiając do bramki rywali aż dziesięciokrotnie.

Oczywiście nie byłoby tego, jak i gnieźnieńskiego sukcesu, gdyby nie znakomici trenerzy – pan Tomasz Piotrowski i pan Łukasz Wojcieszek, którzy swą fachową wiedzą, motywującym dopingiem oraz umiejętnością zaprowadzenia zarówno dyscypliny, jak i przyjacielskiej atmosfery w zespole walnie przyczynili się do końcowego triumfu.

Krótko mówiąc UKS „Triumf” = końcowy triumf.

Źródło: Edyta Tomas, ZEW