Inne

Wybuchowe atrakcje na festynie

W piątek, 17 maja 2019 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się VIII Mega Festyn Szkolny. Nauczyciele, rodzice i młodzież przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników imprezy.

W piątek, 17 maja 2019 roku, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach odbył się VIII Mega Festyn Szkolny. Nauczyciele, rodzice i młodzież przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji, które wzbudziły ogromne zainteresowanie uczestników imprezy.

Jak co roku uczniowie ZSO2 mieli możliwość pochwalić się swoimi talentami. W programie znalazły się: pokaz tańca hip – hop oraz tańca towarzyskiego, koncert zespołu Freedom czy spektakl grupy teatralnej Coolturalni pt. „Poplątane bajki”. Następnie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu klasy mundurowej istniejącej w II Liceum Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach. Młodzież zachwyciła widzów spektakularnym widowiskiem. Młodzi ludzie wspaniale prezentowali się w mundurach Jednostki Strzeleckiej Strzelec 3024 Organizacji Społeczno – Wychowawczej, która jest kontynuatorem ideowym przedwojennego Związku Strzeleckiego powstałego w 1910 roku. Warto wspomnieć, że uczniowie klas mundurowych II LO wielokrotnie zdobywali pierwsze miejsca w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach musztry paradnej.

Na terenie przed szkołą znalazło się wiele różnych pojazdów – mieszkańcy mogli obejrzeć z bliska pojazdy służb mundurowych, m.in. wojska, policji, straży granicznej, straży miejskiej, a także Górniczego Pogotowia Ratunkowego. Dopełnieniem wojskowej atmosfery była grochówka wojskowa, którą świętochłowiczanie zostali bezpłatnie poczęstowani. Można było również zjeść pyszne ciasta upieczone przez zdolnych uczniów i ich rodziców, wyjątkowe pierogi ugotowane przez uczennice II LO, kiełbaskę z grilla oraz chlyb z tustymNa szukających wrażeń w budynku szkoły czekała strzelnica. Ciekawym pomysłem było także zorganizowanie zajęć w sali ruchu drogowego, które wzbudziły entuzjazm nie tylko najmłodszych.

Festyn był okazją nie tylko do zabawy. Istniała również możliwość oddania makulatury. Ciekawą inicjatywą była także zbiórka książek dla dzieci w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Dla pasjonatów nauki przygotowano pasjonujący pokaz doświadczeń chemicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyroby wykonane przez uczniów szkoły oraz prace nauczycieli. Za niewielką sumę można było zakupić bardzo oryginalne przedmioty, między innymi piękne świeczniki, breloczki, poduszki, maskotki.

Wiele atrakcji czekało także na dzieci – gry i zabawy, dmuchany zamek, nauka tańca, malowanie twarzy czy kolorowe fryzury to tylko niektóre z nich. Przedszkolaki mogły wziąć udział w konkursie na Mega Pupila – w ostatnim tygodniu przed festynem przekazywały organizatorom zdjęcia swoich zwierzątek, na które można było głosować. Dla wszystkich uczestników przygotowano wspaniałe nagrody.

Imprezę można uznać za niezwykle udaną – mimo przelotnej burzy, która jednak nie powstrzymała mieszkańców przed dobrą zabawą. Uczniowie ZSO2 pokazali, że młodzież ma wiele ciekawych zainteresowań i jest bardzo uzdolniona. Młodzi Strzelcy wywołali wypieki na twarzach widzów, demonstrując umiejętności nabyte w klasie mundurowej II LO. Nauczyciele i uczniowie, zadowoleni z odniesionego sukcesu, już planują przyszłoroczny festyn.