Inne

Wolontariusze SP 17 działają ponad granicami

Misie szyte przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach w sierpniu trafiły do Bejrutu. Magdalena Sontag, prowadziła tam warsztaty dla dzieci, poszkodowanych w wyniku wybuchu, który miał miejsce w 2020 roku.

Wolontariusze SP 17 działają ponad granicami

Zebrane przez uczniów środki, zostały przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych dla dwóch dziewczynek. Angelina i Katarina, bo o nich mowa, mają 4 i 5 lat, w wyniku wybuchu straciły ojca oraz dwóch wujków, którzy byli strażakami i zginęli jako pierwsi w akcji gaszenia silosów z saletrą amonową.

W czerwcu gościem szkoły była Magdalena Sontag, która przedstawiła wolontariuszom należącym do Szkolnego Koła Wolontariatu sytuację dzieci w Syrii i Libanie. Opowiedziała o historii  niedźwiedzia Wojtka, do którego nawiązuje akcja szycia misiów. “Wojtek pomaga” jest projektem Stowarzyszenia “Dom Wschodni – Domus Orientalis” skierowanym do dzieci i młodzieży. Z jednej strony oparty jest o program edukacyjny, z drugiej zaś o działania aktywizujące. Ma nie tylko nieść ze sobą treści merytoryczne, ale mobilizować do działania. Wolontariusze wykonali misie breloczki, które trafiły do libańskich dzieci.