Inne

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin

W miniony wtorek z inicjatywy dr Katarzyny Bańki-Orłowskiej i mgr Katarzyny Prędoty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin.

 

W miniony wtorek z inicjatywy dr Katarzyny Bańki-Orłowskiej i mgr Katarzyny Prędoty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyła się druga edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Chinach i Kulturze Chin.

W eliminacjach wzięli udział uczniowie klas VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum. Do konkursu zgłosiło się wiele szkół naszego województwa, w tym szkoły z Katowic, Gliwic, Tarnowskich Gór i Zabrza. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu, składającego się z pytań otwartych i zamkniętych dotyczących różnych zagadnień tematycznie związanymi z kulturą i historią Chin. Ponadto uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zapisie wybranych znaków chińskich.

Laureaci:

  • I miejsce: Justyna Sładkowska z SP nr 4 w Świętochłowicach
  • II miejsce: Katarzyna Przybylska z GM nr 1 w Świętochłowicach
  • III miejsce: Marta Ukleja z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach.

Nagrody dla laureatów w postaci atrakcyjnych bonów upominkowych (w wysokości 200 zł, 100 zł oraz 50 zł) oraz gadżety dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Świętochłowicach.

Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do konkursu!
恭喜!恭喜!