Inne

Wernisaż prac powstałych podczas projektu „Masne Krzesła”

W niedzielę, 27 października o godzinie 16:00, zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą, sztuką, działaniem i naszym miastem do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach na uroczysty wernisaż prac powstałych podczas projektu edukacji kulturowej „Masne Krzesła”. Zobaczyć będzie można między innymi zdjęcia stworzone w technice fotografii natychmiastowej oraz niezwykłe krzesła.

W niedzielę, 27 października o godzinie 16:00, zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą, sztuką, działaniem i naszym miastem do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Świętochłowicach na uroczysty wernisaż prac powstałych podczas projektu edukacji kulturowej „Masne Krzesła”. Zobaczyć będzie można między innymi zdjęcia stworzone w technice fotografii natychmiastowej oraz niezwykłe krzesła.

 „Masne” oznacza fest dobre. Taką nazwę projektowi nadali uczniowie klasy 6b – współtwórcy projektu.  W październiku 2019 poznają oni samych siebie, siebie nawzajem i swoje miejsce na Ziemi. Chodzą na spacery. Pod okiem znakomitych przewodników – Reginy Banik, Mariana Piegzy, Marii Wylężek, Janusza Drobisza, Doroty Drewy oraz Marty Olejniczak – kształtują swoją uważność, znajomość historii Świętochłowic, umiejętność fotografowania czy pisania. Tworzą swoje krzesła. 

Bo jeśli już się gdzieś (o)siądzie, to chce się usiąść. Krzesła postawią w przestrzeni miejskiej. Niech każdy mieszkaniec miasta i gość ma szansę usiąść i zmienić perspektywę. 

„Masne Krzesła” zostały objęte honorowym patronatem Daniela Begera, Prezydenta Miasta Świętochłowice.

 Projekt Masne Krzesła realizowany jest w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – województwo śląskie, którego operatorem jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.  Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021”.