Inne

uKochana Kawiarenka

15 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej „uKochanej Kawiarenki”. Inicjatorką i realizatorką całego przedsięwzięcia była germanistka i opiekun Rady Młodzieżowej - Jolanta Daniluk. Radą i pomocą w przygotowaniach służyły Katarzyna Prędota, Barbara Storczyńska i Klaudia Czyżewska-Knap, nauczyciele naszej szkoły.

15 listopada 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach odbyło się uroczyste otwarcie długo wyczekiwanej „uKochanej Kawiarenki”. Inicjatorką i realizatorką całego przedsięwzięcia była germanistka i opiekun Rady Młodzieżowej – Jolanta Daniluk. Radą i pomocą w przygotowaniach służyły Katarzyna Prędota, Barbara Storczyńska i Klaudia Czyżewska-Knap, nauczyciele naszej szkoły.

W celu uzyskania środków finansowych uczniowie szkoły zorganizowali kiermasz, z którego dochód przeznaczono na urządzenie kawiarenki. Ogromny wkład w powstanie tego miejsca wnieśli hojni sponsorzy i darczyńcy.

Na uroczystość otwarcia „uKochanej Kawiarenki ” przyjął zaproszenie Daniel Beger – Prezydent Miasta Świętochłowice, który wraz z Mariuszem Szeremetą – Dyrektorem szkoły dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wśród zaproszonych gości był również Sławomir Pośpiech – Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, Dorota Leszczyńska – Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach, Justyna Kramorz – Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Agnieszka Palka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz sponsorzy. W wydarzeniu brali także udział przedstawiciele uczniów klasy 2b oraz Rada Młodzieżowa I LO. Po uroczystym otwarciu wszyscy goście zostali zaproszeni na spotkanie z poczęstunkiem, które przebiegło w miłej atmosferze.

Nowo otwarta kawiarenka będzie służyła młodzieży naszej szkoły do wspólnego spędzania czasu zarówno na przerwach, jak i po zakończonych zajęciach. „uKochana Kawiarenka” będzie także miejscem do organizowania różnych spotkań integrujących społeczność szkolną.