Inne

Uczniowie szkolili się w Bieruniu

Uczniowie klas medyczno-ratowniczych ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego odwiedzili Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Galen w Bieruniu.

Uczniowie klas medyczno-ratowniczych uczący się w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, mieli okazję odwiedzić Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Galen w Bieruniu.

W Ośrodku działa poradnia ortopedyczna, rehabilitacyjna, oddział chirurgii ortopedycznej, prowadzone są także badania naukowe oraz specjalistyczne badania dla sportowców, oceniające ich wydolność i sprawność funkcjonalną, co pozwala na lepszy dobór metod i obciążeń treningowych. Do zdrowia wracało tu wielu znanych sportowców. Uczniowie świętochłowickiej szkoły nie tylko zwiedzili znany w całej południowej Polsce obiekt, ale także wysłuchali wykładu na temat działalności Centrum i stosowanych tam nowoczesnych metodach terapii. Wzięli również udział w warsztatach, podczas których zapoznali się z funkcjonowaniem drukarek 3D, aparatury do ultrasonografii i instrumentarium stosowanym podczas operacji wszczepienia endoprotez stawu biodrowego i kolanowego.