Inne

Uczniowie w chińskiej restauracji

19 listopada 2019 r. klasa chińska 2a wraz z nauczycielem dr Katarzyną Bańka-Orłowską wybrała się do tradycyjnej chińskiej restauracji "Kuchnia Chińska" w Sosnowcu.

19 listopada 2019 r. klasa chińska 2a wraz z nauczycielem dr Katarzyną Bańka-Orłowską wybrała się do tradycyjnej chińskiej restauracji “Kuchnia Chińska” w Sosnowcu.

Uczniowie mogli skosztować m.in. bułeczek z nadzieniem, gotowanych na parze, serwowanych w przepięknych bambusowych pojemniczkach (包子); smażonych bułeczek z nadzieniem z odrobiną czarnego sezamu (生煎包); kurczaka Gulu w sosie miodowo-pomidorowym (咕噜鸡球); kluseczek ryżowych z krewetkami, gotowanych na parze, podawanych na bambusowych podstawkach (虾饺), smażonego makaronu z wołowiną (牛肉炒面), kurczaka w cieście na chrupko (炸鸡排饭) i wiele innych ciekawych chińskich specjałów.

Dla odważnych pojawiły się również ostrzejsze pozycje z menu, np. kurczakGong Bao serwowany z papryką i orzeszkami ziemnymi (宫保鸡丁). Ale największym wyzwaniem okazał się rosół z pędami bambusa i grzybami mun (酸辣汤), przy którym niejeden uczeń zmierzył się ze swoją tolerancją w jedzeniu ostrych dań. Uczniowie spróbowali swoich sił w smakowaniu specjałów kuchni chińskiej jedząc je, oczywiście, pałeczkami.

Czas spędzony w chińskiej restauracji był także doskonałą okazją do zapoznania się z tajnikami chińskich kulinariów oraz sposobami przyrządzania chińskich specjałów.