Inne

Uczniowie SP nr 8 nie boją się demonów!

W sobotę 21 lutego br. młodzież Szkoły Podstawowej nr 8 w Świętochłowicach miała  okazję, sprawdzić, co dzieje się w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, otwartym po czasie pandemicznej przerwy.

zajęcia w muzeum w Bytomiu

Zajęcia koła historycznego związane z demonologią powinny odbyć się w ubiegłym roku w okresie uroczystości Wszystkich Świętych i święta Halloween, głównie po to, by zwrócić uwagę na fakt, iż my też mamy zestaw południc, beboków czy strzyg, których należy się bać. Warto jednak przypomnieć, iż straszydła nie tylko przerażają, ale przede wszystkim uczą! Demony zawsze karały tych, którzy zachowują się źle, a strach przed nimi chronił dzieci i dorosłych przed niebezpieczeństwem.

Panie Magda i Zuzanna, które w lekko przerażającej atmosferze prowadziły zajęcia, nie zapomniały odkryć przed nami źródeł swojej sporej wiedzy. Uczniowie przekonali się naocznie, że muzeum to nie tylko budynek, w którym stoją „martwe” eksponaty, ale to także żyjące intensywną pracą miejsce, w którym prowadzi się badania naukowe, dba o „życie” eksponatów, ale też prowadzi różnorakie zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.