Inne

Turniej szachowy dla seniorów

W czwartek, 7 października, w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbył się Turniej Szachowy Seniorów. Zawody zorganizowane w ramach Tygodnia Seniora 2021 przygotowane zostały przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka” i Szkolne Koło Szachowe JEDYNKA Świętochłowice.

Turniej szachowy dla seniorów

Turniej, w którym uczestniczyło 8 amatorów królewskiej gry z Chorzowa i Świętochłowic prowadzony był systemem kołowym z czasem gry P 15, czyli każdy z graczy miał 15 minut na rozegranie swojej partii. Zawodnicy prezentowali naprawdę dobry poziom, a rozgrywki do samego końca były bardzo zacięte.

Tego dnia nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali Damian Kuchna z Ośrodka Sportu i Rekreacji OSiR „Skałka”  i Jerzy Plichta – kierownik Szkolnego Koła Szachowego JEDYNKA Świętochłowice. Po zakończeniu wszystkich partii podliczono punkty i wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Nawrat z Chorzowa (6,5 pkt.), drugie miejsce zajął Krzysztof Idzik ze Świętochłowic (5,5 pkt.), a trzecie miejsce wywalczył Kazimierz Hendel ze Świętochłowic (5 pkt.). Wszyscy zawodnicy otrzymali zestawy upominków przygotowane przez Referat Dialogu i Aktywacji Społecznej Urzędu  Miejskiego w Świętochłowicach.