Inne

Szkoła Magii i Przygód w SP5

W drugim tygodniu ferii dzieci miały okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych półkoloniach, które zostały przygotowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5. Placówka zamieniła się w tym czasie w magiczną krainę, dla której inspiracją były przygody Harry’ego Pottera.

eksperymenty w ramach półkolonii

Każdy dzień był wypełniony interesującymi zabawami. Dzieci przeobraziły się w czarodziejów i  zostały przydzielone do czterech domów – wzorem tych, o których można przeczytać w powieści J. K. Rowling. Każdy półkolonista z pomocą mówiącej Tiary przydziału trafił do najlepszej dla siebie grupy. Były to zespoły: Hipogryfów, Smoków, Feniksów oraz Chochlików. Wiele zakamarków szkoły zmieniło się w magiczne miejsca:  w szkolnej piwnicy zainscenizowany został Zakazany las, biblioteka zmieniła się w Dział Ksiąg Zakazanych a na podwórku wykorzystano elementy Placu zabaw Nivea jako miejsce nauki astronomii i odczytania hasła z widniejącą tablicą ze znakami alfabetu Morse’a.

W SP5 nie zabrakło także magii – dzieci wykonywały interesujące eksperymenty i doświadczenia, dzięki którym przekonały się, że świat jest pełen niezwykłych zjawisk. Zwierzęcym przyjacielem Harry’ego Pottera jest sowa, więc i w SP5 nie mogło zabraknąć tego zwierzęcia.

Uczestnicy półkolonii brali udział w pokazie ptaków drapieżnych – zachwycili się umiejętnościami sowy płomykówki, sokołów i jastrzębia. Świat przyrody był także obecny w szkole w postaci niezwykłych owadów, które odwiedziły małych czarodziejów.

Wychowawcy zadbali również o rozwój umiejętności plastycznych oraz sportowych swoich podopiecznych, którzy bardzo się zaangażowali w grę w unihokeja, a wykonane z masy plastycznej figurki oraz różdżki stały się częścią wspaniałej zabawy.

Dzieci miały okazję spotkać się z Harrym Potterem oraz z przedstawicielami policji z Komendy Miejskiej w Świętochłowicach – p. st. sierżant Paulina Wierzbowska przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie półkolonii w szkole, w domu oraz na podwórku. Wyjątkowe było także spotkanie z Prezydentem Miasta, panem Danielem Begerem, który odwiedził uczestników półkolonii i przyłączył się do wspólnej zabawy.

Pięć dni, które dzieci spędziły w magicznym świecie SP5, na pewno należy zaliczyć do udanych. Przygotowane przez wychowawców atrakcje na długo pozostaną w pamięci małych czarodziejów.