Inne

Szermiercze atrakcje w SP 2

W świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 2 nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem sportu. W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu na uczniów codziennie czekać będą sportowe niespodzianki. W poniedziałek, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach szermierczych, które przeprowadziła asystentka trenera kadry narodowej w szpadzie kobiet - Natalia Markowska, wraz z zawodniczkami Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Szermiercze atrakcje w SP 2

Uczniowie uważnie słuchali, na czym polega szermierka i jakie konkurencje obejmuje. Mogli także obejrzeć i potrzymać szpady. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak pojedynki, które mogli stoczyć, wykorzystując specjalny sprzęt dla najmłodszych.

– Dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane – pochwaliła trzecioklasistów pani trener Markowska.

W tym samym czasie uczniowie klas sportowych 4as i 5as uczestniczyli w spotkaniu z Martyną Swatowską, reprezentantką Polski w szpadzie kobiet, zawodniczką kadry olimpijskiej. Pani Martyna opowiedziała uczniom, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca, jak smakuje sportowy sukces na najwyższym poziomie i który z medali jest dla niej najważniejszy –  złoty medal wywalczony na Mistrzostwach Europy.

Młodzi siatkarze dowiedzieli się, że pani Martyna trenuje aż dwa razy dziennie, a dzięki szermierce zwiedziła prawie cały świat.

– Warto uprawiać sport, ale pamiętajcie, że droga do sukcesu jest długa i bardzo trudna – podkreślała pani Martyna.

Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy gadżet od sponsora pani Martyny, firmy Orlen, a także autograf.

– Spotkanie bardzo mi się podobało, fajnie, że mogliśmy obejrzeć i dotknąć sprzętu szermierczego, opowieści pani Martyny także były bardzo ciekawe – relacjonował Marek Wilczek, uczeń klasy czwartej.

Kolejne sportowe atrakcje już wkrótce!