Inne

Świętochłowicka młodzież wyrusza na kolejną wyprawę!

Po raz kolejny młodzież ze Świętochłowic wyruszy w wakacyjną podróż życia. W ramach projektu „Kochanowski w Azji”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach, młodzi ludzie odwiedzą Gruzję.

kochanowski w azji

Ośmioro uczniów wraz z nauczycielami na początku przyszłego tygodnia wyleci do Kutaisi, a na szlaku podróży znajdzie się między innymi gruzińska stolica Tbilisi, górskie miasta Mestia i Stepantsminda z widokiem na Kazbeg, czy nadmorskie Batumi.

– Po długim okresie izolacji jesteśmy niesamowicie podekscytowani, aby znów zwiedzać, poznawać i doświadczać, choćby miejscowej kuchni – podkreślają Jarek Lenart i Janek Kocurek, uczestnicy wyjazdu.

– Potrzebujemy takiego wypoczynku po trudach ostatniego roku, a Gruzja, leżaca na styku Europy i Azji, ze swoją bogatą historią i kulturą, jest z pewnością miejscem wartym odwiedzenia – dodaje Wojtek Brom.

– Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników, wszyscy przeszliśmy pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi, wierzę, że Gruzja okaże się fantastycznym zakątkiem świata – podsumowuje dyrektor SP 2, Marek Reich.

Przypomnijmy, w ramach „Kochanowskiego w Azji” świętochłowiccy uczniowie odwiedzili już Indie, Nepal, Wietnam, Indonezję, Malezję i Singapur. Tegorocznej wyprawie, po raz kolejny, honorowo patronuje Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger. Przygotowania do wyjazdu i relację z podróży można na bieżąco śledzić na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji – Gruzja 2021”.