Inne

Świętochłowiccy uczniowie zaprezentowali się w Klubie Podróżników „Namaste”

Tradycją wypraw w ramach projektu „Kochanowski w Azji” jest organizowanie pokazów zdjęć i prelekcji, podczas których uczestnicy szkolnych wypraw opowiadają o swoich przygodach. Nie inaczej stało się po tegorocznej wyprawie do Gruzji. W katowickim Klubie Podróżników „Namaste” młodzi świętochłowiczanie zaprezentowali piękne zdjęcia oraz w barwny i ciekawy sposób opowiedzieli o gruzińskiej przygodzie.

Świętochłowiccy uczniowie zaprezentowali się w Klubie Podróżników „Namaste”

Wyprawa, którą zorganizowała świętochłowicka Szkoła Podstawowa nr 2, we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, odbyła się w lipcu i trwała dwa tygodnie. Honorowo patronował jej Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger. Gruzińskim opowieściom w „Namaste” przysługiwali się rodzice, przyjaciele, a także Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Dorota Leszczyńska oraz Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice – Sławomir Pośpiech.

Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie stwierdzili, że zazdroszczą młodym ludziom wspaniałych wrażeń.

– Świetna prezentacja, to był fantastycznie spędzony wieczór – dało się słyszeć w klubowych kuluarach.

– Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pandemia pozwoli nam na zrealizowanie naszej wciąż odkładanej wyprawy na Sri Lankę – mówi współorganizatorka wypraw, pani Anna Żurek. Każda podróż to wielka przygoda, ale też wielka nauka, warto ruszyć w świat z SP 2 i Kochanem – dodaje.