Inne

Świętochłowiccy uczniowie z przedświąteczną wizytą w Krakowie

Tuż przed świętami uczniowie klas piątych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie młodzi świętochłowiczanie rozpoczęli od Wzgórza Wawelskiego i Katedry.

Świętochłowiccy uczniowie z przedświąteczną wizytą w Krakowie

Uczniowie słuchali opowieści o królewskich grobach i ważnych wydarzeniach, które na przestrzeni wieków miały miejsce w Katedrze na Wawelu. Nie mogło również zabraknąć wspinaczki na dzwonnicę, pod 500-letni Dzwon Zygmunta. Następnie grupa udała się do Muzeum Krakowa, aby zobaczyć wystawę szopek krakowskich. Pod okiem przewodniczki uczniowie wypełniali karty pracy, odpowiadając na pytania związane z tą kilkusetletnią tradycją, wpisaną na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wizytę w Krakowie zakończył spacer po Rynku i jarmarku świątecznym. Następnie grupa udała się do fabryki bombek w Bęble, gdzie uczniowie poznali tajniki produkcji ozdób świątecznych. Na zakończenie każdy wykonał własnoręcznie zdobioną bombkę, która będzie wyjątkową ozdobą nadchodzących świąt.

Piątoklasistkom Zuzie Jarosz i Julii Piłot wycieczka bardzo się podobała:

– Dzięki wizycie w wawelskiej Katedrze dowiedzieliśmy się wiele o dawnych władcach Polski, przyjemnie było też przespacerować się po jarmarku, mogliśmy kupić i spróbować różnych pyszności – relacjonowały dziewczęta.

– A mi najbardziej podobało się w fabryce bombek, świetnie, że mogliśmy udekorować własną ozdobę – dodała ich koleżanka, Lena Kamińska. Świąteczna atmosfera z pewnością zostanie z nami na dłużej!