Inne

Świętochłowiccy uczniowie wolontariuszami na Biegu Bohaterów!

Mimo wakacyjnej przerwy od nauki uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego nie zwalniają tempa! W miniony weekend w Katowicach odbył się Bieg Bohaterów, upamiętniający setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Nie mogło na nim zabraknąć świętochłowickich wolontariuszy.

uczniowie wolontariuszami na Biegu Bohaterów

Uczniowie zabezpieczali trasę biegu oraz obsługiwali mobilny depozyt dla biegaczy. Na trasie również pojawili się uczniowie i rodzice z obu szkół. W klasyfikacji generalnej wysokie, 12 miejsce, zajął przyszłoroczny maturzysta z Kochana, Wojciech Brom.

– Kieruję wielkie podziękowania do moich uczniów, którzy poświęcają swój wolny, wakacyjny czas na pracę na rzecz innych, na nich zawsze można liczyć! – mówi Anna Żurek, nauczycielka wychowania fizycznego.

Młodzi ludzie otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w wolontariacie oraz pamiątkowe, biało-czerwone koszulki, a biegacze – medale na mecie. Teraz mogą udać się na zasłużony, letni wypoczynek. Do zobaczenia na kolejnym wolontariacie!