Inne

Świąteczna akcja MEN „Razem na Święta”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 w Świętochłowicach przyłączyła się do Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Przedsięwzięcie zainicjowane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu miało dwie odsłony: „Razem na Święta – Seniorzy” oraz „Razem na Święta – Moi bliscy”, w obu przypadkach w akcji wzięli udział chętni uczniowie klas 1-8.

Akcja „Razem na Święta – Moi bliscy” polegała na samodzielnym przygotowaniu ozdoby świątecznej lub kartki i przekazaniu jej bliskiej osobie z rodziny lub sąsiadowi. Z kolei druga – „Razem na Święta – Seniorzy” zachęcała uczniów do samodzielnego wykonania dekoracji lub ozdoby i przekazaniu jej za pośrednictwem szkoły podopiecznym Domu Pomocy Społecznej „Złota jesień” w Świętochłowicach.

Pracownicy Miejskiego Domu Pomocy Społecznej “Złota Jesień” przysłali naszym uczniom serdeczne podziękowania: “Dziękujemy za śliczne ozdoby. Po okresie Bożego Narodzenia delikatnie je zdejmiemy i zachowamy na następny rok. To przyjemnie ustawiać i przyklejać je, wspominając ofiarodawców. Autorzy pierwszej choineczki już dawno opuścili szkolne mury, a ich pracę wciąż podziwiamy. Pozdrawiamy wszystkich wykonawców, najbardziej zaskoczyła nas bombeczka oklejona kaszą, brawo za pomysł. Życzymy Wam wszystkim zdrowego i normalnego roku przyszłego, mając nadzieję na spotkanie u nas.”

Te wzruszające słowa płynące od serca są najlepszym podsumowaniem, że warto być RAZEM, nie tylko od święta.